Oferta naszego biura
Prowadzimy biuro rachunkowe w Kielcach, świadcząc usługi księgowe i rachunkowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz etosem zawodowym. Oferujemy usługi rachunkowe w kilku obszarach.


Zapewniamy m.in.:

 • obsługę kadrowo-płacową,
 • obsługę firm w zakresie pełnej księgowości,
 • obsługę przedsiębiorców w zakresie uproszczonej księgowości (firmy prowadzące księgi przychodów i rozchodów),
 • konsultacje i doradztwo podatkowe.

Naszą ofertę kierujemy do przedsiębiorców z sektora małych, średnich oraz dużych firm z wielu różnych branż. Obsługujemy zarówno spółki akcyjne, spółki Z O.O., jak również inne spółki prawa handlowego, które zobowiązane są do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz firmy rozliczające się na podstawie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu. Ważną częścią naszej oferty są usługi związane z obsługą pracowników, ich umów o pracę i innych niezbędnych dokumentów, koniecznych aby prawidłowo prowadzić sprawy kadrowo-płacowe.


Stosując outsourcing w zakresie usług księgowych można obniżyć koszty związane z utrzymaniem firmy. Nie zachodzi bowiem konieczność tworzenia specjalnej jednostki, zajmującej się księgowością, która wymaga ponoszenia regularnie kosztów.


Ponadto scedowanie obowiązków związanych z księgowością na firmę zewnętrzną pozwala na zachowanie profesjonalnego charakteru dokumentacji finansowej. Ewentualna kontrola jest przeprowadzana w naszej siedzibie w Kielcach, dzięki czemu nasi Klienci nie są w nią angażowani bezpośrednio i nie zostaje zaburzony harmonogram ich pracy. Zapewniamy stały wgląd w prowadzoną ewidencję.


Pragniemy zapewnić, że księgowość prowadzimy w sposób wieloaspektowy, uwzględniając liczne działania towarzyszące standardowym obowiązkom rachunkowym. W ten sposób możemy zapewnić naszym Klientom obsługę dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb, jak również możliwość skorzystania z pomocy ekspertów, którzy będą w stanie spojrzeć na dany problem rachunkowy w sposób nieszablonowy. Naszym zadaniem i jednocześnie celem działania jest ułatwianie Państwu prowadzenia i rozwijania działalności biznesowej. Prowadząc biuro rachunkowe w Kielcach pragniemy zapewnić Państwu możliwość stałej konsultacji z doradcą podatkowym, jak również podstawowe doradztwo finansowe.

Przygotowując ofertę współpracy z konkretnym Klientem zawsze poprzedzamy tę czynność wnikliwym wywiadem. W ten sposób jesteśmy w stanie prawidłowo odczytać Państwa oczekiwania, jak również stworzyć taki model współpracy, który w pełni będzie odpowiadał potrzebom danego przedsiębiorstwa. Udzielając wsparcia na różnych poziomach możemy zapewnić obsługę uwzględniającą cztery podstawowe działy.


Jest to:

 • obsługa kadrowo-płacowa,
 • pełna księgowość dla firm,
 • księgowość uproszczona,
 • kompleksowe doradztwo.

KADRY I PŁACE

Prowadzenie obsługi w obszarze kadrowo-płacowym ma za zadanie zwiększenie płynności działań organizacyjnych w firmie, odciążenie przedsiębiorcy, czyli przejęcie obowiązku przygotowywania zestawień miesięcznych oraz wszelkich rozliczeń. Podejmując się świadczenia usług kadrowo-płacowych bierzemy pełną odpowiedzialność tak za ich prawidłowość i zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, jak również terminowość, czyli dopełnianie wszelkich obowiązków zgodnie z terminami określonymi treścią ustaw i rozporządzeń.


W ramach obsługi kadrowo-płacowej zapewniamy m.in.:

 • prowadzenie pełnej ewidencji pracowników oraz ich dokumentacji firmowej;
 • tworzenie baz danych, wprowadzanie nowych danych kadrowych bądź ich aktualizowanie (w tym także – dostarczanie wszelkich informacji o zaistniałych zmianach do odpowiednich jednostek i organów, m.in. ZUS);
 • sporządzanie obowiązkowych sprawozdań o zatrudnieniu i wynagrodzeniach (na podstawie prowadzonych kartotek wynagrodzeń pracowników);
 • naliczanie wynagrodzeń oraz pełna obsługa płacowa (przelew wynagrodzeń wraz z uwzględnieniem konieczności przelewu składek);
 • na podstawie kartotek oraz dokonanych naliczeń – sporządzanie comiesięcznych zestawień oraz deklaracji ZUS;
 • na życzenie pracownika – wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu.

KSIĘGOWOŚĆ PEŁNA

Oprócz obsługi kadrowo-płacowej podejmujemy się także prowadzenia księgowości pełnej. Jest to usługa skierowana przede wszystkim w stronę Klientów, których przychód działalności gospodarczej w minionym roku rozliczeniowym przekroczył 1 200 000 EURO. W ramach codziennej obsługi nasi specjaliści zapewnią zarówno archiwizowanie dowodów księgowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych, jak również inwentaryzację aktywów i pasywów przedsiębiorstwa (wraz z ich wyceną). Nasi Klienci będą mogli powierzyć nam także sporządzenie sprawozdania finansowego.

KSIĘGOWOŚĆ UPROSZCZONA

Model księgowości uproszczonej to propozycja współpracy dostosowana do potrzeb przedsiębiorców, których przychód w zamkniętym już roku rozliczeniowym nie przekroczył ustawowej granicy – 1 200 000 EURO. W ramach księgowości uproszczonej nasze biuro rachunkowe podejmuje się prowadzenia:

 • kart podatkowych,
 • ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
 • podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

DORADZTWO

Doradztwo, podobnie jak wszystkie pozostałe formy współpracy, zawsze dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Rzetelna, wnikliwa analiza finansowo-księgowa, którą są w stanie przeprowadzić nasi eksperci, pozwoli na przygotowanie efektywnych i w pełni zgodnych z prawem optymalizacji podatkowych, które pozwolą uniknąć nadmiernego ciężaru fiskalnego.


W celu ustalenia szczegółów współpracy – zachęcamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym w Kielcach.

Pierwszy miesiąc
GRATIS


Licencja Ministra Finansów
nr 41343/2010


Biuro Rachunkowe Peritum

Tektoniczna 2/72
25-640 Kielce
woj. Świętokrzyskie

tel.: 698 512 613
e-mail: kontakt@peritum.net.pl

Nip: 9591199037